Evren Bal kimdir?

TL;DR Teknolojiyi ve yazılımı seven 1980 doğumlu bir Y kuşağı üyesidir.

1980’lerde çocuk olan nesildenim. Evliyim, bir erkek çocuk babasıyım.

1989 yılında, henüz 9 yaşındayken sahip olduğum Commodore 64 ile bilgisayar dünyasına adım atmış oldum.

Uzun seneler dil döktükten sonra 1993 yılında aldırdığım 486 SX 25 bilgisayarla PC’ciler arasına katıldım. (Baba parası ile alınan son bilgisayarım) Yaşıtlarım flört peşinde koşarken ben basic ile saçma sapan programlar yazıyor, her tür yazılımı ıncık cıncık karıştırıyordum.

1996 yılında ufaktan başlayan Internet serüvenim 1998 yılında yaptığım web sitesi ile hız kazandı.

1998 yılında Üsküdar Anadolu Lisesi, 2005 yılında Marmara Üniversitesi – Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum.

Lise ve Üniversite hayatım boyunca okulun ‘bilgisayarcısı’ ünvanına sahip olsam da, mezun olduktan sonra alakasız arkadaşlarım IT sektörüne girerken ben de alakasız bir sektörde fabrika müdürü olarak çalışmaya başladım. (Kaderin cilvesi)

Hala girdiğim o alakasız sektörden çıkamamış olsam da bilgisayarlar ve yazılım hep hayatımın bir parçası oldu. Yemedim, içmedim, uyumadım ama bilgisayarı bırakmadım ve hala büyük bir tutkuyla takip etmeye devam ediyorum.

Bu blog’da “frontend ve backend development ve devops konularındaki bilgi, tecrübe ve araştırmalarıma dair yazılar paylaşıyor, bu konularla ilgilenen yeni arkadaşlar edinmeyi hedefliyorum.