Adım 1 — WP-CLI ile WordPress Yönetici Şifresini Sıfırlama:

WP-CLI, komut satırı arayüzü üzerinden yönetici görevlerini gerçekleştirmenizi sağlayan güçlü bir araçtır. WordPress yönetici şifrenizi WP-CLI kullanarak sıfırlamak için şu adımları izleyin:

WP-CLI sisteminizde yüklü ise WordPress kurulumunuzun ana dizinine gidin:

cd /var/www/wordpress/

WordPress sitenizi düzenleyebilen yetkilendirilmiş kullanıcıların listesini alın:

wp user list

Çıktı olarak gösterilen kullanıcı listesinden yönetici kullanıcısının adını ve kullanıcı kimliğini belirleyin. Aşağıdaki komutu kullanarak istediğiniz kullanıcı kimliğine ait şifresini güncelleyin. “sifre” olarak vurgulanan yeri seçtiğiniz güçlü ve güvenli bir şifreyle değiştirin:

wp user update 1 --user_pass=[sifre]

WordPress yönetici şifreniz değiştirilmiş olmalı. Bir sonraki adımda, değişiklikleri doğrulamak için yeni yönetici şifrenizin başarıyla uygulandığından emin olacağız.

Adım 2 — WordPress Yönetici Şifrenizi Test Etme:

https://sitenizinadresi.com/wp-admin adresine giderek WordPress yönetim paneline giriş yapın. Vurgulanan metni, web sitenizin alan adı veya IP adresiyle değiştirin.

Herhangi bir sorun olmadan WordPress panonuza erişebiliyorsanız, tebrikler! WordPress yönetici şifrenizi WP-CLI kullanarak başarıyla değiştirdiniz. Herhangi bir hata ile karşılaşırsanız, adım 1’i farklı bir şifreyle tekrarlayın ve yeniden giriş yapmayı deneyin.