İçeriğe geç

ubuntu ile etiketlenmiş yazılar


Ubuntu güncellemesi sonrası Cyberpanel’e ulaşılamama sorunlarını giderme

Ubuntu sunucunuzu güncellemek, sisteminizi en yeni özelliklerle ve güvenlik iyileştirmeleriyle güncel tutmak için gerekli bir adımdır. Ancak, CyberPanel ve OpenLiteSpeed veya LiteSpeed Enterprise gibi web hizmetlerini çalıştırırken, özellikle beklenmeyen sorunlara yol açabilir. CyberPanel zaten kuruluysa işletim sistemini güncellemenin önerilmediğini ve hatalara neden olabileceğini unutmayın. En iyi ve önerilen yaklaşım, temiz bir işletim sistemi üzerinde kurulum … Continued
Yazının tamamını oku...
0
Docker Konteynerleri
DevOps

Docker ve Portainer kurulumu

Hangi sistem olursa olsun Docker'ı kurduktan sonra benim ilk yaptığım Potainer kurmak oluyor. Portainer, Docker'la komut isteminden yaptığınız bir çok işlemi görsel bir yönetim panelinden yapmanızı sağlayan bir araç. Yeni sürümleri ile Kubernetes yönetimi de yapmaya başlamış olsa da o konuda pek başarılı değil, ama Docker ve Docker Swarm için kullandığım tek araç.
Yazının tamamını oku...
0
DevOps

Root yetkisi olmayan kullanıcı, SSH bağlantısını, SSH anahtarı ile nasıl kurabilir?

İster Digital Ocean, ister AWS'de olsun VPS'imize SSH anahtarı ile bağlantı kurmak çok da zor değil, fakat yeni bir kullanıcı açayım ve işlerimi root yetkisi olmadan yapayım, veya arkadaşıma da burada bir hesap açayım dediğinizde işler karışıyor. Yeni oluşturduğunuz kullanıcılar VPS'i oluştururken kullandığınız SSH anahtarı ile bağlantı sağlayamıyorlar.
Yazının tamamını oku...
0